Історичну пам’ятку в Києво - Святошинському районі продали.
Однак у цьому полягає юридична колізія. У законі чітко прописано: пам’ятки археології є державною власністю і не підлягають приватизації. Однак господар Змієвих валів - Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомбінат Хотівський» - по-своєму трактує закон. “Змієві вали” - яким майже три тисячі років, приватизували. Хоча це - археологічна пам'ятка і є державною власністю, землі отримав «Агрокомбінат Хотівський». Окрім того, підприємство позбавило мешканців трьох сіл - Хотів, Ходосіївка та Лісники - по сто гектарів угідь кожне. Саме через ці села проходять “Змієві Вали”.
Микола Моторний, історик: відсипка цього земляного укріплення великого ходосівського городища датується 6 - 5 століттям до Різдва Христового тобто часами Геродота. Ми будемо боротися всіми законними методами аби не допустити щоб він був приватизований адже це памятка національна, яка навіть зареєстрована в Юнеско.
Мешканці сіл кажуть: акти на землю підприємці підробили.
Людмила, мешканка с. Ходосіївка: ці державні акти були виготовлені буквально за місяці і ніякої технічної документації не має от є тільки державні акти. Прості селяни, які жили у цих місцях з діда-прадіда, приватизувати землю не можуть.
Марія Павленко, секретар міської ради: простий смертний приватизовує землю рік, проходить 8-9 інстанцій. Ці ж вони обікрали наше село 4 червня забрали цю землю, а 19-го були вже акти де підпис голови сільської ради з печаткою..
Сам директор підприємства на зустріч з журналістами не прийшов. Замість за нього віддувалися заступники, які буквально намагалися втекти з прес-конференції. Однак після наполягань сказали: їхнє право на ці землі підтвердив Франківський районний суд… Львова. А те, що на цій території архіологічна памятка - провина сільських голів.
Сергій Печенюк, представник ТОВ “Агрокомбінат Хотівський”: звинувачення які надаються на бік комбінату на наш погляд не є правомірними бо сьогодні відбулось переоформлення права на земельну ділянку яка з 99 року належить комбінату на підставі державних актів виданих сільськими радами.
Мешканці ж мають власні докази, які підтверджують документами. У 99 році землі трьох сіл були у колективній власності “Аргокомбінату Хотівський”. Але після розпаювання, відійшли селам. Потім з*явилося товариство з обмеженою відповідальністю з такою ж назвою. Підприємці вирішили, що ділянки, які належали колективному об*єднанню, - тепер їхня власність.
Микола Глушко, депутат Києво-Святошинської райради: у нас є абсолютно чіткі дані що ці землі вже перепродані фізичним особам якщо агрофірма брала ці землі для використання у сільському господарстві для вирощування продуктів, то чому вона їх продала буквально через декілька днів.
Наразі справа в Прокуратурі. Люди вимагають, аби проти підприємців порушили кримінальну справу. Самі ж “власники” земель від архіологічної памятки відмовилися.
За матеріалами ТК “СІТІ"